معرفی نرم افزار های ژئوفیزیک

معرفی نرم افزار های ژئوفیزیک


1- نرم افزار VISTA

این نرم افزار یک پکیج کامل برای پردازش داده‌های دوبعدی و سه بعدی در خشکی یا دریا می‌باشد. این نرم افزار در سال 1985 توسعه داده شده است. برای پردازش داده‌ها از الگوریتم‌های دقیق و صحیحی استفاده می‌کند. این نرم افزار به راحتی قابل استفاده بوده و از لحاظ صحت نیز تایید شده است. نرم افزار Vista معمولاَ براي كنترل كيفيت روزانه داده‌ها به هنگام برداشت داده‌ها (OnsiteProcessing) استفاده مي شود. کار طراحی و کنترل کیفیت داده های لرزه نگاری بدون استفاده از این نرم‌افزار پیشرفته طراحی و پردازشی امکان پذیر نیست.

2- نرم افزار 
Omni 3D

نرم‌افزار Omni 3D توسط شركت‌های صنعتی به كار می‌رود و بر اساس تئوری‌های WAR2 نوشته و تنظیم شده است و برای ثبت و طراحی عملیات لرزه‌ای و  QC (كنترل كیفیت)، و مدل‌سازی عملیات لرزه‌ای استفاده می‌شود. از این نرم افزار برای طراحی، اجرا و آنالیز داده‌ها در خشکی، دریا، transition zone، VSP و multi-component surveys استفاده می‌شود.

3- نرم افزار
Hampson-Russel​​​​​​​​​​​​​​

این نرم افزار در سال 1987 توسعه داده شده است. در این نرم افزار با مبانی وارون‌سازی لرزه‌ای، تئوری و کاربردهای آن آشنا می‌شوید. قابلیت دیگر این نرم افزار، مدل‌سازی AVO (Amplitudeversus offset) و آنالیز آن برای محاسبه حجم سیال داخل سنگ مخزن است. همچنین کاربد دیگر آن استفاده از Emerge نحوه استفاده از seismic attributes برای پیش‌بینی خواص پتروفیزیکی آن است. این نرم‌افزارمجهز به ابزار Elog برای ویرایش و مدل‌سازی داده‌های چاه پیمایی و ISMAP برای نقشه‌های زمین‌آماری است.

4- نرم افزار  
GeoFrame​​​​​​​

این نرم افزار ساخت شلومبرژه بوده و یک نرم افزار جامع، کامل و قوی  برای حل مباحث مختلف لرزه‌نگاری، ژئوفیزیک، زمین شناسی، mapping و تفسیر نمودارهای پتروفیزیکی می‌باشد. این نرم افزار سه‌بعدی بوده و قابلیت درنظر گرفتن لرزه‌های دوبعدی، سه بعدی را دارد. تفسیر AVO و حجم سیال از دیگر کاربردهای آن است. این رنم افزار در مخازن دارای ناهمگنی مانند چند لایه یا دو تخلخله بسیار موثر است.
​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید