معرفی نرم افزار های پتروفیزیک

معرفی نرم افزار های پتروفیزیک


1- نرم افزار Geolog

این نرم افزار ساخته شرکت پارادایم است و در بیش از هفتاد درصد شرکتهای بین المللی فعال در صنعت نفت دنیا استفاده می شود. کاربرد اصلی این نرم افزار در ارزیابی نمودارهای پتروفیزیکی می‌باشد. به علاوه در ژئوفیزیک نیز کاربردهایی دارد. در تفسیر نمودارهای پتروفیزیکی امکان استفاده از دو روش Deterministic و Probabilistic را برای کاربران فراهم می‌کند. این دو روش در قسمت‌های Determin و Multimin در این نرم افزار قرار دارند. در این نرم افزار می‌توان ویرایش داده‌ها شامل هم‌عمق سازی، فیلترینگ و نرمال سازی را انجام داد و بر پایه زون‌بندی چاه، به ارزیابی پرداخت.

2- نرم افزار Petrel

نرم افزار Petrel در تمامی رشته های اکتشاف، بهره برداری، مخزن، و حفاری نفت کاربرد وسیعی دارد. برای بالا بردن سرعت کار و دسترسی سریع به داده ها، خصوصیت سروری در آن تعبیه شده است که کاربر قادر است داده های خود را در سروری مرکزی وارد کرده، و بقیه کاربران مرتبط بر اساس طبقه بندی محدودیت دسترسی، آنرا بررسی کرده، تغییرات لازمه را اعمال، سپس بروز شده آنرا ذخیره نماید.
از ویژگی های مورد توجه ورژن جدید نرم افزار توجه به مدیریت مخزن است. همان طور که می‌دانید، در مدیریت مخزن تمامی گروه های مهندسی با هم کار می کنند. این نرم‌افزار قابلیت دسترسی یک داده از یک ماژول به ماژول دیگر را دارا می باشد. یعنی گروه تعبیر لرزه نگاری بعد از انجام عملیات مورد داده ها را ذخیره کرده سپس گروه مخزن از آن استفاده می کنند. یعنی تمامی پایگاه داده های این نرم افزار با هم مرتبط هستند.دیگر ویژگی ورژن جدید این نرم افزار، جلوه های تصویری آن می باشد که تعبیر و تفسیر و همچنین بررسی قسمت‌های آنرا آسانتر می نماید. این نرم افزار همچنین قادر است مستقیاً داده ها را به بعضی نرم‌افزاری مانند CMG ارسال نماید که با توجه به ادعاهای صورت گرفته، توانایی این نرم افزار در نمایش شبیه سازی های طراحی شده، قویتر می باشد.

3- نرم افزار Emeraude
​​​​​​​

نرم‌افزار Emeraude یک نمونه استاندارد صنعتی برای تفسیر لاگ‌های تولیدی است و ساخت شرکت Kappa می‌باشد. قابلیت تفسیر به صورت پیوسته و در نواحی جداگانه را نیز دارد. همچنین این نرم افزار قابلیت شبیه‌سازی رفتار گرمایی مخزن برای تفسیر تست‌های تزریق و DST را دارد. از دیگر قابلیت‌های بالای آن رگرسیون‌گیری سریع، فرآیند Multiple Probe Tool، Pulsed Neutron Log (PNL)، طراحی تست‌های مختلف و Selective Inflow Performance را دارد.

4- نرم افزار  Techlog 
​​​​​​​

نرم افزار Techlog محصول Schlumberger یکی از منحصر برفردترین نرم افزارهای حال و حاضر دنیا در مهندسی نفت محسوب می شود. این نرم افزار دارای بخشهای گوناگون شامل آنالیزهای پتروفیزیکی به روش قطعی (Quanti) و غیر قطعی(Quanti ELAN)، زمین شناسی شامل آنالیز لاگ های تصویری، آنالیز بافت، آنالیز لاگ دیپ میتر، آنالیز مغزه و..، حفاری شامل آنالیز پایداری دیواره چاه (Wellbore Stability Analysis)، تخمین Overburden stress، بررسی Fracture Gradient و..، مهندسی مخرن: آنالیز فشار هیدرو استاتیک، آنالیز گرادیان فشار، مدل سازی Pc و... ژئوفیزیک: تبدیل زمان به عمق، پلات های QC، پردازش Delta-T و مخازن غیر متعارف یا Unconventionals. همچنین به زودی این نرم افزار پکیج اصلی پتروفیزیک شرکت Schlumberger خواهد شد.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید